Google

Novinky ze společnosti Google

  1. O společnosti Google
  2. Novinky ze společnosti Google
  3. Tiskové centrum Google ČR
  4. Zpravodajské oznámení

Inovační fond Digital News Initiative otevírá páté kolo přihlášek

Od svého spuštění v roce 2015 rozdělil Inovační fond DNI více než 90 milionů eur mezi více než 460 ambiciozních projektů z oblasti digitální žurnalistiky z více než 29 zemí. V České republice se zatím devět projektů podělilo o více než milion eur. V rámci fondu jsme se zavázali věnovat 150 milionů eur na podporu inovací pro evropský zpravodajský ekosystém a nabídnout tak prostor (a finance) těm, kteří chtějí bez jakýchkoli dalších závazků vyzkoušet své nápady. Dnes Inovační fond DNI otevírá páté kolo přihlášek, do kterého se můžete zapojit až do 9. dubna 2018.

Jak Fond funguje? 

Fond je otevřený zavedeným vydavatelům, onlinovým mediálním projektům, zpravodajským startupům, kolaborativním projektům i jednotlivcům ze zemí EU a ESVP. Nabízí tři typy financování: Prototyp (max. 50 tisíc eur), střední projekty (od 50 do 300 tisíc eur) a velké projekty (od 300 000 do 1 milionu eur). Více informací o požadavcích, kritériích a financování naleznete na stránkách Inovačního fondu DNI.

Hledáme projekty, které přinášejí nové myšlení do světa online žurnalistiky, podporují vytváření nových obchodních modelů nebo dokonce úplně mění přístup veřejnosti k online zpravodajství. Projekty mohou být vysoce experimentální, ale musejí mít dobře definované cíle a výraznou digitální složku. Úspěšné projekty musejí být nejen inovativní, ale měly by též mít pozitivní dopad na tvorbu původního digitálního zpravodajství a na dlouhodobou ekonomickou udržitelnost tohoto odvětví.

Nově v 5. kole: Diverzifikace zdrojů příjmů 

Stejně jako ve 4. kole musejí střední a velké projekty prokázat, že jejich řešení zahrnuje i otázku monetizace. Letos zejména hledáme nápady, které přesahují již známé způsoby obcházení paywallů. Proto v pátém kole uvítáme experimenty a nové přístupy, které směřují k diverzifikaci příjmů.

Přihlaste se do 9. dubna 

Navštivte stránky Inovačního fondu DNI, kde naleznete další podrobnosti a přihlášku. Přihlášky musejí být podány v angličtině do 9. dubna 2018 23:59 středoevropského času. Úspěšné žadatele vyhlásíme v polovině června.

Nový přístup je potřeba více než kdy dříve, proto nastal čas na experimenty, inovace a zkoušení. Jsme připraveni pomoci vám v realizaci vašich nápadů - pošlete nám svoji přihlášku!

Štítky: , , , , ,