Google

Novinky ze společnosti Google

 1. O společnosti Google
 2. Novinky ze společnosti Google
 3. Tiskové centrum Google ČR
 4. Zpravodajské oznámení

Googlí “leden” v novinářské kostce

Ze světa Google

Okruh z populárního pořadu Top Gear ve Street View


Začátkem roku jsme přinesli opravdovou lahůdku pro fanoušky motoristického sportu a nejen pro ně. Nafotili jsme testovací zázemí týmu z populárního britského pořadu Top Gear, tedy přímo okruh na letišti Dunsfold! Naše speciální snímací vozidlo s kamerami na střeše projelo celý závodní okruh, přičemž po celou dobu mu dělal společnost testovací jezdec Stig ve svém sporťáku. Zajímá vás, jak to dopadlo? Projeďte si s námi virtuálně okruh z pohodlí domova i vy díky videu. Jedinečné fotografie pak naleznete zde.


To nejlepší z YouTube každý den na kanále YouTube Nation


Společně s DreamWorks Animation jsme představili nový YouTube kanál s názvem YouTube Nation (pouze v angličtině). Jedná se o novou show na této video platformě, která divákům přináší to nejlepší z YouTube z daného dne jako například zajímavé příběhy, obsah a tvůrce. Vysíláním provází Jacob Soboroff. U každé epizody se také můžete podívat na playlist, abyste věděli, na co se těšit. Více informací se dozvíte na blogu.


Gmail umí posílat e-maily na kontakty z Google+


Gmail získal novou funkci, díky které budete moci posílat e-maily i vašim kontaktům z Google+. Tuto funkci může samozřejmě každý uživatel zcela vypnout nebo změnit v nastavení - vybírat přitom můžete mezi možnostmi nikdo, kruhy, rozšířené kruhy a kdokoliv na Google+. A jak na to? Když budete chtít poslat e-mail někomu z vašeho kruhu, stačí jednoduše kliknout do řádku Komu a Gmail vám jednoduše napoví, tzn. ukáže kontakty ve vašem G+. Více informací najdete na blogu.


Chrome & LEGO: postavte cokoliv


Idea, která stojí za spoluprací Chromu a skupiny LEGO ® Group, se opírá o svobodu stavebních dílů Lega, která by neměla končit v plastových krabicích. V rámci projektu Stav s Chromem (Build with Chrome) se tyto barevné díly Lega spojují s webem, přičemž využívají WebGL a 3D grafické technologie. Za tímto novým experimentem stojí australský tým a nyní je otevřen pro všechny. Nové funkce umožňují jednodušeji postavit a objevovat digitální svět staveb z Lega. A že se kreativitě meze nekladou můžete vidět i v tomto videu. Více na oficiálním Google blogu.


Živý přenos na YouTube z ceremoniálu FIFA Ballon d'Or 2013

Fanoušci fotbalu si mohli přijít na své 13. ledna 2014 a prostřednictvím živého přenosu na YouTube mohli sledovat slavnostní předávání cen z akce FIFA Ballon d´Or. K nejprestižnějším kategoriím patří Fotbalista roku (Ballon D´Or) a Gól roku (Puskas Award). Sestřihy a videa jsou k dispozici na YouTube stránce FIFA.

Připomeňte si hudební hity s Music Timeline


Z agregovaných dat služby Google Play Music jsme připravili hudební časovou osu, tzv. Music Timeline, která vizualizuje změny v hudebních žánrech během několika uplnynulých desetiletích. Z obrázků je názorně vidět, který hudební styl odolal zubu času a stále se nachází v našich hudebních galeriích. V rámci jednotlivých hudebních žánrů je možné zjistit i to, kteří zpěváci, zpěvačky či skupiny formovaly hudební svět. Více se dozvíte také zde.


Chrome pro smartphony nově zvládá kompresy dat


Prohlížeč Chrome pro chytré telefony s Androidem a iOS nabízí novou funkci - kompresy dat. Tato funkce sníží objem procházených dat až polovinu. Pro uživatele to jednoduše znamená, že se nebudou muset tolik omezovat v surfování po internetu a ve stahování online obsahu nebo si naopak mohou snížit výdaje za datový tarif. Tuto funkci lze zapnout v Nastavení. Chrome pro iOS získal také schopnost automaticky překládat webové stránky a v Chromu pro Android lze snadno přidávat záložky nebo klávesové zkratky pro webové stránky na úvodní obrazovku prohlížeče. Více informací najdete na oficiálním blogu.

Z dílny českého Googlu


Známe jména porotců soutěže Novinářská cena 2013V prosinci jsme společně s Nadací Open Society Fund Praha vyhlásili další ročník soutěže Novinářská cena 2013. V lednu pak byla odtajněna jména téměř čtyřiceti porotců. Jsou mezi nimi zahraniční žurnalisté i respektované osobnosti dalších společenskovědních oborů. Novinkou letošního ročníku je Cena Googlu pro mladé talenty datové žurnalistiky, o kterou se utkají studenti a mladí lidé do 30 let s nápadem, jak nejlépe zanalyzovat vybraná veřejná data a najít v nich nové souvislosti. Seznam všech porotců a soutěžních kategorií najdete na www.novinarskacena.cz. Více informací najdete na českém blogu.


Dva tisíce e-knih od Grady na Google Play


Dvě tisícovky elektronických knih z třech desítek oborů od vydavatelství Grada najdete nově v obsahové službě Knihy Google Play. A další denně přibývají, jelikož zájem čtenářů o ně neustále roste. Je to i díky renomovaným autorům a nejlepším odborníkům, kteří tento unikátní a kvalitní obsah vytvářejí - pro práci, každodenní život i pro zábavu. Služba Knihy Google Play v současnosti nabízí přístup k více než pěti milionům knižních titulů, včetně novinek a bestsellerů v různých jazycích. Služba je dostupná jako webová verze nebo jako aplikace na mobilních zařízeních. Více informací najdete na blogu.


Nová posila Googlu pro vztahy s agenturami


Na pozici ředitelky pro agenturní sektor (Head of Agency) pro český a slovenský trh nastoupila Vanda Wolfová. Posílí obchodní týmy Googlu v obou zemích, v jejichž rámci se zaměří na tvorbu obchodní strategie a další rozvoj vztahů s agenturami. Vanda Wolfová je absolventkou Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze. Pracovní kariéru odstartovala jako novinářka a pak tisková mluvčí Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Do Googlu přichází z Ogilvy, kde působila 22 let.Tip pro média

Olympijská vesnice ve Street View


Již tento víkend začíná největší sportovní událost roku, a proto jsme aktualizovali fotografie olympijské vesničky ve Street View. Všichni fanoušci, návštěvníci nebo zpravodajové se tak mohou virtuálně projít ulicemi Soči a podívat se, jaká nová sportoviště zde vyrostla. Zavítat můžete i do jiných ruských míst jako například do Kaliningradu, na Rudé náměstí v Moskvě nebo do Paláce Kateřiny v Sankt Peterburgu.

Skokani a žebříčky

Čechy v lednu nejvíce zaujal nový komediální seriál České televize z hotelového prostředí s názvem Čtvrtá hvězda. U sledování filmů zůstali, když nejčastěji vyhledávali hlavní hrdinku filmu Vlk z Wall Street Margot Robbie a také Jordana Belforta, finančníka, jehož bohémský život se stal předlohou právě pro tento film. Sportovní fanoušky nejvíce zajímala rallye terénních vozidel a motocyklů Dakar 2014 a také osud automobilové legendy Michaela Schumachera. S příchodem nového roku jsme vyhledávali i nový občanský zákoník a snažili se vyčíst z horoskopů, co nás čeká a nemine. Náš zájem si drží i mobilní aplikace a hry. Americká Národní akademie hudebního umění a věd udělovala prestižní ceny Grammy, proto vám přinášíme také speciální žebříček nejhledanějších výrazů se slovem “Grammy”.

Skokani na českém Googlu v lednu 2014

 1. Čtvrtá hvězda
 2. Dakar 2014
 3. Jordan Belfort
 4. Margot Robbie
 5. Schumacher
 6. občanský zákoník 2014
 7. Snapchat
 8. horoskop 2014
 9. Atari Breakout
 10. jarní prázdniny 2014

Nejhledanější se slovem “Grammy” na českém Googlu v lednu 2014Grammy 2014

 1. 2014 Grammy winners
 2. Lorde Grammy
 3. Beyonce Grammy 2014
 4. Grammy live
 5. Pete Seeger Grammy
 6. poker face Grammys
 7. Queen Grammy
 8. Paramore Grammy 2014
 9. The Grammy look

Skokani - songy na českém YouTube v lednu 2014

 1. Hlavolam (Chinaski)
 2. Recovery (James Arthur)
 3. Trumpets (Jason Derülo)
 4. Happy (Pharrell Williams)
 5. Barbína (Xindl X)
 6. Team (Lorde)
 7. Jubel (Klingande)
 8. Get Hyper (Droideka)
 9. Booyah (Showtek ft. We Are Loud & Sonny Wilson)
 10. Stolen dance (Milky Chance)

Štítky: ,