Google

Novinky ze společnosti Google

 1. O společnosti Google
 2. Novinky ze společnosti Google
 3. Tiskové centrum Google ČR
 4. Zpravodajské oznámení

Googlí „červenec“ v novinářské kostce


Ze světa

Tour de France zblízka


Tento experiment umožňuje všem fandům legendárního cyklistického závodu Tour de France prozkoumat několik jeho etap pomocí služeb jako je Google Earth, Mapy Google, Street View, YouTube, Google+. Po výběru tratě se vám zobrazí související informace nebo si můžete konkrétní etapu projet společně s cyklisty na interaktivní mapě. Více na g.co/yourtour.


Se Street View do výšin


Nasnímali  jsme další neobvyklá místa. Na Paříž, která se stala součástí sbírek Google Kulturního Institutu, se dnes můžete z výšky 300 metrů podívat i virtuálně. Stačí se díky Street View vyšplhat do nejvyššího patra Eiffelovky. Posaďte se pohodlně do křesla a kochejte se krásami největšího města Francie. Další skvělý výhled vám slibujeme z nejvyššího vrcholu japonské hory Fudži. Prohlédnout si můžete kráter, ale i rozmanité okolí. To vše z výšky 3 776 metrů. Prostřednictvím Street View se můžete virtuální procházkou vydat na sestup. Více informací najdete na oficiálním blogu.Mobilní Mapy v novém díky Androidí aplikaci

V  rámci snahy neustále vylepšovat naše mapy, dělat je intuitivnější a přístupnější odkudkoliv, jsme tentokrát přišli s novou aplikací Mapy Google. Vylepšili jsme hned několik funkcí, například upozornění na aktuální problémy na silnicích, snadné a rychlé vyhledávání zajímavých míst, která stojí za návštěvu, inovovaný design pro tablety a hodnocení reference Zagat. Aplikaci si můžete stáhnout na Google Play a v App Store.

Z dílny českého Googlu

Knihy Google Play už i v České republice

Čeští uživatelé se dočkali prvního rozšíření obsahu Google Play v podobě Knih Google Play. Díky této službě můžete nakupovat a vybírat z více než 2 milionů titulů z mnoha zemí. Nabídka bude postupně rozšířena také o knihy v češtině. Knižní vydavatelé zase získávají příležitost prodávat své elektronické tituly prostřednictvím dalšího kanálu. Knihy Google Play jsou dostupné jako webová verze nebo jako aplikace pro chytré telefony, k čtení můžete využívat i vybrané čtečky. Více informací najdete na oficiálním blogu.


Staňte se Kartografem díky funkci Map Maker

Inovování map nás prostě baví a pokud se k tomu přidáte i vy, bude nám velkým potěšením. Představujeme novou funkci na Mapách Google, tzv. Google Map Maker, díky které můžete vylepšovat mapy o místa, která dobře znáte přímo z křesla vašeho obýváku. Pokud se vám zdá, že na Mapách chybí nějaká důležitá cesta, silnice, nový objekt nebo je potřeba upravit název ulice, můžete to díky nové funkci udělat sami. Stejně tak můžete sledovat a kontrolovat úpravy ostatních uživatelů a upozornit na zastaralé informace nebo duplicity. Po schválení se data zanesou jak do Map Google, tak i do Google Earth. Pokud se chcete podílet na mapování, můžete začít zde www.google.cz/mapmaker. Podrobnosti o Map Makeru najdete na našem blogu.

Doodle ve stylu Proměny Franze Kafky

Začátkem července jsme si na google.cz připomněli 130. výročí narození France Kafky. Jednoho z nejvlivnějších spisovatelů 20. století charakterizoval speciální Doodle věnovaný jeho povídce Proměna. Franz Kafka se narodil na Starém městě do rodiny židovského velkoobchodníka. Jeho dílo je v kontextu české literární tvorby zcela výjimečné, ale ocenění se mu dostalo až po jeho smrti, a to i za hranicemi České republiky. Prostřednictvím Doodlů představujeme významné české osobnosti a právě tato iniciativa je součástí celoročního programu “Google pro vzdělávání v Česku” a spadá do oblasti využívání nových technologií v rámci učení.

Český YouTube Fest na letních festivalech

Vyrazili jsme na české letní festivaly. Těm z vás, kteří se nemohli letošního festivalového hýření osobně zúčastnit, jsme se snažili atmosféru akcí přiblížit. Díky YouTube live streamingu jste si mohli vychutnat živý streamovaný přenos koncertu legendy české pop music Karla Gotta z festivalu Rock for People. Po závěrečných ovacích si našel čas i na rozhovor s Pavlem Kučerou prostřednictvím Hangouts On Air. V rámci Google+ stránky Českého YouTube Festu jsme prostřednictvím živých Hangoutů přinesli i řadu dalších rozhovorů s českými interprety.

Objevujte panoramatické fotky známých míst

Podívejte se na krásy přírody a známá místa pomocí 360º panoramat. Na stránce Záběry v Mapách Google můžete objevovat nová místa v panoramatickém pohledu, která zdokumentovali ostatní uživatelé. A v případě, že vlastníte zařízení s Androidem 4.2+ a váš fotoaparát umí fotit v režimu Photo Sphere, máte možnost podělit se s ostatními o své nejlepší kousky a přispět tak do Map Google. Podrobnosti najdete na našem oficiálním blogu.Skokani a žebříčky

V červenci vévodilo zájmu Čechů a Češek hned několik témat. Ve vyhledávání nejvíce poskočil zájem o simulátor fotbalového zápasu “Fanliga”. Uživatelé také intenzivně vyhledávali aktuální kauzy českých a zahraničních celebrit. A jelikož je sezóna dovolených v plném proudu, přinášíme vám také žebříček nejvyhledávanějších spojení s výrazem “dovolená”.

Skokani ve vyhledávači Google Červenec 2013

 1. Fanliga
 2. Džambulka
 3. Cory Monteith
 4. Osamělý jezdec
 5. Sígři ve výslužbě
 6. Já padouch 2
 7. Pacific Rim
 8. Doktoři z počátků
 9. Aqualand Moravia
 10. Xiaomi Mi2S

Nejhledanější výrazy se slovem “dovolená” na českém Google za měsíc červenec

 1. dovolená 2013
 2. dovolená Itálie
 3. dovolená Chorvatsko
 4. levná dovolená
 5. dovolená CZ
 6. dovolená last minute
 7. dovolená Turecko
 8. nejlevnější dovolená
 9. Rhodos dovolená
 10. recenze dovolená Kréta

Tip pro média

Speciální cestovatelská stránka

Pro letošní sezónu jsme připravili speciální stránku http://www.google.cz/landing/summer/ plnou tipů, která vám nejen v létě poradí při toulkách po Čechách i na cestách za hranice. Pokud se vybavíte chytrým telefonem nebo tabletem a vylepšíte ho těmito užitečnými aplikacemi a funkcemi, stane se vašim pomocníkem při cestách jak pracovních, tak těch odpočinkových. Lehce překonáte jazykové bariéry, najdete dobrou restauraci, spočítáte cenu ubytování, vyzrajete na počasí a pošlete pozdrav z cest. Stačí jen vědět, kteří rádci to jsou a mít je vždy po ruce.

Štítky: ,