Google

Novinky ze společnosti Google

  1. O společnosti Google
  2. Novinky ze společnosti Google
  3. Tiskové centrum Google ČR
  4. Zpravodajské oznámení

Googlí „červen“ v novinářské kostce


Ze světa Google

Zahrajte si lední hokej v Google Chrome

Zamiřte a pošlete žlutou krychli přímo do brány! V červnu jsme představili nový Chrome experiment Cube Slam, který testuje nejen váš postřeh. Jedná se o variaci na oblíbený lední hokej. Míček v podobě krychle se pohybuje po herním poli a hráč musí být dost rychlý na to, aby jej odrazil zpět soupeři. Cube Slam využívá nejnovější technologie WebRTC. Pokud si hru nainstalujete, můžete bruslit po ledové ploše i offline. Více na cubeslam.com.


Spravujte Google+ stránky efektivněji

Administrátory Google+ stránek potěší nová záložka Informační panel, která správu ještě více usnadní. Záložka nabízí možnost aktualizovat kontaktní údaje naráz nejen pro Google+, ale i pro Mapy a Vyhledávač, rovnou zde můžete založit i Hangout. Umožňuje také správu upozornění pro administrátory. Informační panel může uživatel začít používat ihned, stačí když je přihlášený na Google+ stránce.

Další Special Collects v Mapách Google
Vydejte se na průzkum nových míst po Mapách Google, objevte galerii Special Collects, kterou jsme rozšířili o více než tisíc nových míst a destinací. Pouhým kliknutím se ocitnete například u katedrály v Seville, singapurské zoo nebo na spoustě dalších zajímavých míst v Evropě, Asii, Latinské Americe, USA a Kanadě. Více informací najdete na oficiálním blogu.

Projekt Loon: Internetový signál pro všechny

Po samořídících autech a Google Glass přišel Google(x) tým s další experimentální technologií. Jedná se o balóny vypuštěné do stratosféry, které přenášejí internetový signál. Cílem projektu je zpřístupnit internetové připojení lidem po celém světe, i v těžko dostupných oblastech, jako jsou například ostrovy a hory. Pro dva ze třech uživatelů je totiž rychlé a cenově přijatelné připojení k internetu stále nedostupné. Experiment, který začal na Novém Zélandu, můžete sledovat na Google+ stránce Project Loon, více se dočtete také na blogu.Street View: Pohled z nejvyšší budovy světa


Pomocí nejnovějších Street View technologií jsme nasnímali interiéry a exteriéry nejvyšší budovy světa Burj Khalifa (828 m) v Dubaji. Z pohodlí domova si tak můžete virtuálně prohlédnout nejen veřejně přístupné prostory, ale i záběry ze závěsných plošin na mytí oken. Jde o vůbec první Street View projekt z arabského světa. Kromě úchvatné vyhlídky ze 124. patra ve výšce přes půl kilometru, se můžete také podívat na nejvýše položený bazén světa, který se nachází v 76. patře. Svou prohlídku můžete začít zde. Více informací najdete na blogu.

Gmail přišel s novým inboxem


Gmailová složka s doručenou poštou získala zcela novou podobu. Uživatelům nabídne možnost lépe pracovat s doručenými emaily a získat o nich lepší přehled. Poštu si tak můžete rozdělit až do pěti různých kategorií (karet) dle témat. S tím má pomoci koncept automatického personalizovaného třídění pošty podle priority, kterou si určíte. Pouhým periferním viděním lze zjistit, do které složky vám přišel nový e-mail a rozhodnout se, které e-maily chcete číst přednostně.


Z dílny českého Googlu

Známe vítěze Českého YouTube Festu 2013


Dvacet dní měli fanoušci možnost hlasovat pro svého favorita. Společně poslali přes 60 tisíc hlasů a vybrali tak vítěze letošního YouTube Festu. Absolutním vítězem, o kterém rozhodovaly poslední hlasy, se nakonec stala formace IAN s písní Mom´n´Dad, která má dnes už téměř 12 000 zhlédnutí. Vítěze teď čeká šňůra vystoupení před festivalovým publikem a již za necelý měsíc se IAN představí mezinárodnímu publiku na legendárním maďarském festivalu Sziget 5. - 12. 8. Více podrobností o cenách a o průběhu celé soutěže najdete na www.youtube.com/ceskyfest.

Diagram znalostí: další inovace Vyhledávače Google v ČeskuDo Česka přichází Diagramu znalostí (angl. Knowledge Graph). Vyhledávač Google se tak díky nové funkci posouvá zase o krok dál. Uživatelé se snadno dostanou k vizuálním, textovým nebo mapovým informacím, které právě potřebují. V přehledném panelu na pravé straně výsledků vyhledávání naleznou souhrnné informace o známých osobnostech, místech, uměleckých dílech, filmech a dalších pojmech z mnoha oblastí. Více informací je vám k dispozici na českém Google blogu.

Google Grants pomohou dalším českým neziskovkám


Navázali jsme na předchozích pět tematických kol a otevřeli další program Google Grants. Tentokrát jsme ho zpřístupnili všem českým neziskovým organizacím, které tak mají možnost využít online reklamu ve vyhledávání v rámci svých iniciativ. Do programu se mohou přihlásit všechny organizace z České republiky, které splňují potřebné podmínky. Konkrétní informace včetně přihlašovacího formuláře najdete na www.google.cz/grants nebo na našem blogu.

Skokani a žebříčky

Během červnového měsíce lidé hledali nejčastěji informace souvisejícími s povodněmi, které zasáhly téměř celé území České republiky. Do první trojky největších skokanů se pak už dostal pouze nejslavnější tenisový turnaj na světě - Wimbledon. V souvislosti s událostmi posledních týdnů vám tentokrát přinášíme také tematický žebříček nejhledanějších výrazů se slovem vláda.

Tip pro média

Tiskněte formuláře z Disku Google

Rychlé průzkumy nebo ankety mohou být často zpestřením článků. Už nemusíte trávit dlouhé chvíle jejich přípravou. S Formulářem Google (google.cz/apps) snadno zvládnete anketu nebo vlastní miniprůzkum snadno a rychle. Anketní formulář pak můžete odeslat online nebo si ho vytisknout. Díky aktualizaci bude tištěná forma ještě přehlednější, každá otázka se totiž při tisku naformátuje tak, aby ji lidé mohli snadno vyplnit i na papíře. Zkuste to.Štítky: ,