Google

Novinky ze společnosti Google

  1. O společnosti Google
  2. Novinky ze společnosti Google
  3. Tiskové centrum Google ČR
  4. Zpravodajské oznámení

Google Grants jsou odteď dostupné pro všechny české neziskovky

Praha, 27. června 2013: Google navazuje na tematická kola a program Google Grants otevírá pro všechny české neziskové organizace, které mají zájem využít online reklamu na Googlu v rámci svých iniciativ. Informace a přihlašovací formulář jsou pro zájemce k dispozici na stránce www.google.cz/grants (formulář zde).

Google Grants pomáhají neziskovým organizacím v různých situacích, ať už se jedná o získání finančních příspěvků, nábor dobrovolníků či zvýšení povědomí o činnosti organizace a jejím poslání. Neziskovky v rámci Google Grants obdrží bezplatnou reklamu ve vyhledávání pomocí služby Google AdWords až do výše 10 000 $ měsíčně.

Na českém trhu byla doposud dvakrát za rok vyhlašována tematická kola, v rámci kterých byla vybrána minimálně desítka organizací. Program je teď otevřený pro všechny organizace z České republiky, které splňují podmínky programu (část Způsobilost), přičemž těmi hlavními jsou: aktuální a platný status charitativní organizace podle definice charitativní organizace v ČR a fungující webové stránky s relevantním obsahem.

“V průběhu těch třech let jsme zjistili, že české neziskovky internet vnímají jako efektivní komunikační a propagační nástroj, a proto jsme pracovali na tom, abychom mohli tuto možnost nabídnout všem. Už teď vidíme velmi hezké příklady využití online technologií v jejich činnosti a jsme si jistí, že otevření programu jejich počet určitě několikanásobně zvýší,” říká Martina Laresová, marketingová manažerka českého Googlu.

Doposud byly Google Grants uděleny 55 českým organizacím v pěti kolech:
1.    kolo - Lepší přístup k informacím (10 organizací)
2.    kolo - Inovativní řešení problémů (10 organizací)
3.    kolo - Osobní nebo profesní růst (10 organizací)
4.    kolo - Kultura, vzdělávání a města (10 organizací)
5.   kolo - Podpora a rozvoj vzdělávání (15 organizací vzhledem k velkému zájmu a velmi vysoké kvalitě projektů)

Jednou z neziskových vzdělávacích organizací, která Google Grants využívá, je i Khanova škola, která motivuje k návštěvě svých virtuálních kurzů pro děti na YouTube. Její koordinátorka Markéta Matějíčková říká: "Náš web je pro děti, studenty, rodiče i učitele, a aby jim mohl sloužit, musí se o něm dozvědět. Program Google Grants nám pomáhá posouvat se od snů k reálným výsledkům. Díky AdWords jsme navíc byli schopni získat ten nejcennější kapitál - skvělé lidi, kteří s námi sdílí naše vize a pomáhají nám je realizovat.”

Více informací o Google Grants najdete na stránce www.google.cz/grants.

O Google Grants
Program Google Grants pomáhá více než 4 000 neziskovým organizacím na celém světě propagovat jejich webové stránky prostřednictvím inzerce na stránkách Google a umožňuje jim tak dosáhnout vytyčených cílů. V České republice program Google Grants (google.cz/grants) nabízí českým neziskovým organizacím grant ve formě reklamy ve vyhledávání Google. Nárok na Google Grants má každá nezisková organizace nebo projekt, který splňuje předepsané podmínky daného kola. Byl spuštěn v roce 2009 a v současné době jej využívá několik desítek neziskových organizací.

Účastníci v programu Google Grants získají bezplatnou inzerci AdWords ve Vyhledávači Google. Vytvářejí a spravují účty AdWords podobně jako platící inzerenti, ale vztahují se na ně následující omezení:
         Denní rozpočet je nastaven na 329 $, což odpovídá přibližně 10 000 $ na měsíc
         Maximální cena za proklik (CPC) je 2 $
         K dispozici jsou pouze kampaně s cílením na klíčová slova
         Zobrazí se pouze ve Vyhledávání Google
         K dispozici jsou pouze textové reklamy


Dotazy tisku za Google:                                                                                
Judita Hrubešová                                                                                            
PR Consultant                                                                                   
Grayling Czech Republic                                                                
tel. 224 251 555, 775 558 271
judita.hrubesova@grayling.com                                                                  
                                              
O společnosti Google Inc.
Společnost Google, jakožto globální technologický lídr, se snaží neustále vylepšovat způsob propojování lidí
a informací. Inovace Googlu v oblasti vyhledávání a reklamy umožnily společnosti získat vedoucí pozici na internetu a vytvořit jednu z nejznámějších světových značek.

Google Česká republika
Česká pobočka Googlu byla založena v říjnu 2006 a od otevření pobočky uvedla na český trh zhruba stovku lokalizovaných služeb pro české uživatele. Včetně služeb jako Mapy Google, online kancelář v cloudu Dokumenty Google, Kalendář Google, Překladač Google, video portál YouTube, prohlížeč Google Chrome nebo operační systém Android. Malé, střední i velké firmy v Čechách mají možnost využít online reklamu v rámci vyhledávání a obsahové sítě (Google AdWords) nebo monetizovat svůj vlastní obsah v rámci služby Google AdSense.  V roce 2011 byl uveden projekt Google+, který portfolio Google služeb sjednocuje a propojuje. Společnost Google Česká republika uzavřela desítky lokálních partnerství s klíčovými hráči na trhu v různých oblastech (média, korporátní sektor, enterprise, neziskový sektor atd.). V obchodní oblasti (prodej reklamy ve vyhledávání i v obsahové síti) Google úzce spolupracuje s celou řadou mediálních i internetových agentur v České republice, primárně však s držiteli certifikace Google Certified Company. Více informací na www.googleblog.cz nebo media centru pro české novináře http://sites.pressatgoogle.com/cz.

# # #
Google je ochranná známka společnosti Google Inc. Všechna další jména a názvy produktů či firem mohou být ochrannými známkami svých vlastníků.


Štítky: ,