Google

Novinky ze společnosti Google

  1. O společnosti Google
  2. Novinky ze společnosti Google
  3. Tiskové centrum Google ČR
  4. Zpravodajské oznámení

Googlí „únor“ v novinářské kostce

Ze světa Google

A Oscara získává...


Google ve spolupráci s americkou Akademií filmového umění a věd připravil pro všechny milovníky filmu speciální webovou stránku google.com/oscars. Pokud jste 24. února nestihli sledovat ceremoniál udělování Oscarů, tento rozcestník pro vás zachytil ty nejdůležitější okamžiky. Na webu najdete vítěze všech kategorií, statistiky nejhledanějších filmů nebo přehlednou mapu, která zachycuje místa natáčení. Součástí stránky je i speciální video, které mapuje filmový rok 2012.Vyzkoušejte nové Chrome experimenty

Z dílny Chromu vzešly opět dva interaktivní experimenty. První s názvem “Cesta do Země Oz” vznikl ve spolupráci s Disney a UNIT9 a zavede vás do říše technologií a pokusů. Vydejte se za čarodějem do cirkusu plného překvapení. Můžete si zkomponovat svou vlastní hudbu, hrát si se zoomem fotografií nebo si vytvořit vlastní animovaný zoetrop. Hráči online her ocení druhý Chrome experiment “Super Sync Sports”, díky kterému uděláte ze svého smartphonu nebo tabletu herní ovladač. Do této stylové hry se mohou zapojit až 4 hráči, kteří si na sdílené obrazovce počítače zasoutěží v běhu, plavání a jízdě na kole.

Hardwarová novinka Chromebook Pixel


Hardwarovou novinkou února byl Chromebook Pixel. Jedná se o první Chromebook z dílny Google, který kombinuje nejnovější hardware, software a design a má inspirovat příští generaci Chromebooků. Chomebook Pixel je vyroben z hliníku a vysoce kvalitních komponentů včetně retina rozlišení a dotykové obrazovky. Ke každému Chromebooku získá uživatel 1TB místa v cloudu, kam si může ukládat všechny své dokumenty, nahrávat a sdílet fotky, videa a soubory ze všech svých zařízení, kdykoliv potřebuje. Zařízení je momentálně dostupné v USA a UK. Více informací najdete na oficiálním Google blogu.

Hangouty pro neslyšící ve znakové řeči

Hangouty už nějaký čas umožňují živý přepis rozhovoru do textu pro lidi s poruchou sluchu. Nově mohou neslyšící v rámci Hangoutu využívat speciální aplikaci Sign Language Interpreter. Pak už stačí pozvat ke svému rozhovoru tlumočníka, který bude během Hangoutu vše překládat do znakové řeči. Uživatelé tak uvidí překladatele v pravém rohu okna Hangoutu po celou dobu. Do středu Hangoutu se obraz překladatele posune ve chvíli, kdy začne mluvit, nebo když znakuje překlad pro neslyšícího. Aplikaci je možné nainstalovat pod tímto odkazem.

Z dílny českého Googlu

Khanova škola už i v Česku


Ve spolupráci se společností Scio jsme představili českou verzi Khan Academy. Portál Khanovaskola.cz v současnosti nabízí 353 videí matematiky, z toho přes 90 z nich bylo nadabováno. Pro děti i pro základní školy je v češtině k dispozici také 42 matematických cvičení. Jedná se o alternativní způsob výuky, kdy si studenti mohou díky videím na YouTube zopakovat učivo, které se probíralo ve škole. Zatím je nadabováno pouze 10 % videí, proto je v plánu hned několik “Překladatelských maratonů”. Ten nejbližší se bude konat v sobotu 23. března v prostorách Fakulty informatiky ČVUT. Registrovat se můžete na Khanovaskola.cz. Tento projekt je součástí našeho celoročního programu “Google pro vzdělávání v Česku”. Konkrétně spadá do iniciativy, která se zaměřuje na oblast podpory STEM vzdělávání.

Googleři on Air: S Taťánou le Moigne a jejími hosty o vzdělávání

19. února jste měli možnost vidět Vysílaný Hangout věnovaný vzdělávání v Česku. Tuto speciální online diskusi jsme organizovali v rámci našeho celoročního programu “Google pro vzdělávání v Česku”. Hosty ředitelky českého Googlu Taťány le Moigne byli Josef Šlerka, vedoucí Studia nových médií Filozofické fakulty UK, Simona Weidnerová, ředitelka ISEA a Lukáš Sedláček, ředitel společnosti ELAI. Celou debatu moderoval Tomáš Feřtek z neziskové organizace EDUin, která spustila kampaň “Česko mluví o vzdělávání”. Záznam diskuse můžete najít jak na Google+ stránce českého Googlu, tak i na našem YouTube kanálu


Co je dobré vědět, abyste byli na internetu v bezpečí?


Při příležitosti Světového dne bezpečného internetu jsme uvedli do češtiny lokalizovanou stránku pod názvem “Co je dobré vědět” google.cz/goodtoknow. Stránka je zdrojem užitečných informací o tom, jak internet a online služby využívat bezpečně, jak se chránit a předcházet rizikům. Najdete na ní i rady, jak se zachovat v nečekaných situacích. Dozvíte se také, jak lépe zabezpečit svůj počítač a mobilní telefon, jak vyhledávat na internetu bezpečněji, ale například i to, jak funguje web, IP adresy nebo cookies. Projekt, který je určen uživatelům, dětem, rodičům i učitelům, je součástí celoročního programu “Google pro vzdělávání v Česku”. Stránka vás zavede také do Centra bezpečnosti pro rodiče a děti, kde se kdokoliv může poučit o tom, jak děti chránit před nevhodným obsahem na internetu.

 

Skokani a žebříčky

V únoru uživatele českého Googlu zaujal nový televizní kanál, který přináší legendární zábavu, ale i seriály a pořady, které si oblíbili diváci TV Nova. Na druhé pozici zabodoval tradiční ceremoniál, během něhož se udělují nejslavnější filmové ceny. Třetí místo si “vyskákali” fotbalisté pražské Sparty a anglické Chelsea, kteří se v únoru utkali o postup do osmifinále Evropské ligy. V polovině měsíce jsme oslavili svátek sv. Valentýna, který je označován jako svátek všech zamilovaných. Proto vám přinášíme i tématický žebříček výrazů, které uživatelé v únoru nejvíce hledali v souvislosti se slovem “Valentýn”.

Nejhledanější se slovem “Valentýn” na českém Googlu (únor 2013)

1. Valentýn den
2. svatý Valentýn
3. kdy je Valentýn
4. Valentýn dárek
5. Valentýn 2013 

Skokani na českém Googlu (únor 2013)

1. Telka TV
2. Oscar 2013
3. Sparta Chelsea
4. Babovřesky
5. Harlem shake


Tip pro média

Google+ web pro novináře 

Nová Google+ stránka pro média je nápomocná všem, kteří hledají informace o Googlu na jednom místě. Na stránce najdete produktová videa ve vysoké kvalitě, obrázky a fotografie, loga společnosti i potřebné ikony. Všechny fotografie jsou v několika rozlišeních, takže si můžete vybrat tu, která se vám k danému příspěvku nejvíce hodí. Stránka vás také zavede na oficiální blogy, ve kterých vás informujeme o všech důležitých službách, které jsme v průběhu fungování platformy Google+ spustili. Najdete tam také screenshoty našich služeb.              
Štítky: ,