Google

Novinky ze společnosti Google

 1. O společnosti Google
 2. Novinky ze společnosti Google
 3. Tiskové centrum Google ČR
 4. Zpravodajské oznámení

Googlí „prosinec“ v novinářské kostce

Ze světa Google


Zeitgeist 2012 představuje nejhledanější pojmy na celém světěLidé obecně hledali řadu informací. Ve světě dominoval zájem o Whitney Houston, její nečekaná smrt totiž překvapila fanoušky na celém světě. Druhou pozici obsadil raper PSY a zejména pak jeho hit Gangnam Style, který zaznamenal rekord i na YouTube a stal se vůbec najsledovanejším videem v celé jeho historii. V neposlední řadě hledali lidé informace o Hurikánu Sandy, který spustošil severovýchod Spojených států. Globální a lokální žebříčky nejvyhledávanějších výrazů a skokanů v různých oblastech a z různých koutů světa najdete na www.google.com/zeitgeist/2012.

Globální skokani ve Vyhledávači Google za rok 2012

 1. Whitney Houston
 2. Gangnam Style
 3. Hurricane Sandy
 4. iPad 3
 5. Diablo 3
 6. Kate Middleton
 7. Olympics 2012
 8. Amanda Todd
 9. Michael Clarke Duncan
 10. BBB12

Mapy Google pro iPhone jsou tadyMapová aplikace pro uživatele iPhonů a iPodů Touch s operačním systémem iOS 5.1 a vyšším se dočkala realizace. Aplikace Mapy Google přináší zcela nový design kombinující srozumitelnost a přesnost Map Google s rozhraním, které umožňuje rychlejší a jednodušší práci s mapami. Čisté prostředí aplikace umožňuje vidět na obrazovce většinu plochy map. Mapy jsou vektorové, tím pádem i ostřejší. Navíc se rychleji načítají a je možné je dokonce naklánět a otáčet ve 2D i 3D. Aplikace  je dostupná v AppStore. Podrobnosti najdete na oficiálním Google blogu.

Další svitky z oblasti Mrtvého moře dostupné online
Ve spolupráci s Izraelským památkovým úřadem jsme zveřejnili na internetu další části nejstarších biblických rukopisů nazývaných svitky od Mrtvého moře. Svitky jsou staré více než 2000 let a již v říjnu roku 2011 byly zveřejněny. Můžete se podívat na 5 nepoškozených svitků, ke kterým jsem přidali ještě tisíce dalších fragmentů  na webové stránce http://www.deadseascrolls.org.il/. Najdete tam například 10 přikázání nebo část kapitoly 1 knihy Genesis.


YouTube: prověřte nejsledovanější videa roku 2012Na konci roku jsme představili také nejsledovanější videa světa na platformě YouTube za rok 2012. Světovému žebříčku videí v minulém roce kraloval hit Gangnam Style od korejského rapera PSY, který si online prohlédla už více než miliarda uživatelů. Na rozdíl od předcházejícího roku 2011, kdy na YouTube vedly hlavně domácí videa, se v minulém roce obzvlášť dařilo profesionálnemu obsahu vytvořenému speciálně pro internetové diváky. Žebříčky nejsledovanejších videí z různých kategorií jsou dostupné na www.youtube.com/theyearinreview. Více informací najdete na oficiálním YouTube blogu.


Rok 2013 plný výzev


Rok 2012 je úspěšně za námi. S chutí jsme se rozeběhli do roku 2013. Mnozí z nás vzali začátek nového roku pořádně od podlahy a nešetří předsevzetími, která hodlají postupně naplňovat. S předsevzetími, přáními, ale i výzvami se můžete podělit také s ostatními, a to na globální stránce, kterou jsme pro vás v této souvislosti připravili. Přidejte se k dalším nebo jen prozkoumejte, po čem lidé v roce 2013 nejvíce touží .


Nadílka novinek na Google+

Na uživatele Google+ čekalo 24 „vánočních“ překvapení od Googlu, včetně vylepšení správy fotografií, Vysílaných Hangoutů a aplikace pro OS Android. Můžete plně využívat zlepšení v Google now nebo rozšířené Google+ komunity. Podrobnější informace a detailní popis Google+ novinek najdete na oficiálním blogu společnosti Google.


Z dílny českého Googlu

Ocenění pro program “Google pro českou kulturu 2011”
Evropská unie umění ocenila naši snahu. Uznání v podobě sošky jsme převzali z rukou členů prezídia EUU Petra Vašíčka a Gennadiya Bazayeva. Zlatou Europeu jsme obdrželi za program Google pro českou kulturu 2011, který jsme v následujícím roce rozšířili na Google pro českou společnost. V tomto roce bychom se rádi zaměřili zejména na oblast vzdělávání.


Tip pro média

Ještě stále je šance zvítězitMáte poslední měsíc na to, abyste zabojovali o umístění v soutěži Novinářská cena 2012. Neváhejte a přihlaste svůj novinářský příspěvek, reportáž svého kolegy, nebo jen článek, který vás jako čtenáře oslovil. Nominovat tedy můžete v deseti kategoriích psaná nebo audiovizuální díla, a to včetně příspěvků z oblasti online žurnalistiky, kterou oceníme v rámci ceny Googlu. Přihlásit se tedy mohou všichni, kteří prostřednictvím blogů, video-blogů či jiných online formátů včetně komplexních online projektů reagují na problémy společnosti. Třetí ročník soutěže tradičně vyhlásila Nadace Open Society Fund Praha ve spolupráci s českým Googlem.  
Uzávěrka pro přihlášení je 4.února, neztrácejte čas!

Štítky: ,