Google

Novinky ze společnosti Google

 1. O společnosti Google
 2. Novinky ze společnosti Google
 3. Tiskové centrum Google ČR
 4. Zpravodajské oznámení

Google "říjen" v novinářské kostce

Ze světa Google

Street View, kam se podíváš

Oblíbená funkce Street View se dočkala doposud největší aktualizace ve své historii. Zdvojnásobili jsme počet našich speciálních kolekcí, ale došlo také na aktualizaci více než 250 tisíc mil silnic, které lemují celý svět. Uživatelé nemusí nutně opouštět domov, a i přesto se mohou vydat na virtuální průzkum. Navštívit mohou i řadu nových míst včetně parků, center měst, hradů a dalších turistických zajímavostí. Více informací najdete na oficiálním blogu.

Na Halloweena jsme nadělili Street View Slovensku

Oblíbenou službu Street View jsme rozšířili už i o slovenská města a obce. Panoramatické snímky jsou dostupné na Mapách Google. Street View auta po Slovensku projela více než 40 000 km veřejně dostupných cest. Uživatelé se mohou vydat na virtuální výlet například do Bratislavy, historické Bánské Štiavnice, ale také prozkoumat okolí Tatranského národního parku nebo Zemplinské Šíravy. Slovensko je 15. evropskou zemí, ve které jsme prostřednictvím Street View technologie nasnímali téměř celé území.

Grand Canyon už brzy na Mapách Google

Dobrá zpráva pro všechny, kteří se toužili podívat do Grand Canyonu. Díky technologii Street View Trekker to bude brzy možné. S tímto speciálním zařízením s kamerovým systémem, který je umístěn v batohu na zádech, jsme se vydali prozkoumat a zdokumentovat stezku Bright Angel Trail a jižní část parku South Rim. Panoramatické snímky Grand Canyonu v budoucnu doplní Mapy Google. Uživatelé se tak budou moci vydat na virtuální prohlídku tohoto neobyčejného přírodního úkazu.

 

Android boduje

V říjnu jsme představili hned několik novinek, které se týkaly zejména Androidu. Nechyběl mezi nimi Nexus 4, zbrusu nový smarthphone od LG, který jsme vybavili nejnovější verzí OS Android. Dalším novým zařízením je tablet Nexus 7 s 36 GB paměti. Kompletní trojku nových zařízení doplňuje tablet Nexus 10 z dílny Samsungu. Pochlubit se může perfektním obrazem, zvukem, ale i skvělou výdrží. Aktualizace se dočkal i Android samotný. Verze 4.2 je teď mnohem šťavnatější a v Google Now přináší řadu nových záložek.

 

Chrome se podělil o jeden z nejúžasnějších příběhů

Dallas Clayton napsal pro svého syna neuvěřitelnou knihu o velkých snech. Autor se o ni chtěl podělit i s dalšími rodiči a dětmi. Vydavatelé mu ale nevyšli vstříc, proto se rozhodl knihu publikovat sám. Dal ji k dispozici na web, kde se s ostatními podělil o fantastické čtení, ale i o výjimečné sny. Kniha nakonec vyšla v 17 jazycích. K dispozici ji dnes mají i čeští uživatelé. Online knížka je dostupná na www.veryawesomeworld.com/awesomebook nebo v Internetovém obchodu Chrome.

 

S virtuální klávesnicí v Gmailu se „zmatení jazyků“ vyhnete

Mailujete své rodině do Německa, pak zase svým přátelům do Číny a navíc i klientům do Ruska? Hledat v tomto případě správná slova, a to hned v několika jazycích, není úplně jednoduché. Cestu vám usnadní více než 100 virtuálních klávesnic, které jsou už dnes součástí Gmailu. Tyto nástroje totiž umožní zadat konkrétní jazyk a mezi nimi pak můžete už jen jednoduše přepínat jedním kliknutím. Podrobnější informace o této novince naleznete zde.

 

Příběhy minulého století ožívají online

Kulturní Institut Google představil nový multimediální projekt, díky kterému se můžete důkladně seznámit se 42 světovými událostmi 20. století. Připomenete si tak například neuvěřitelnou cestu Nelsona Mandely, Deník Anny Frankové nebo 60. léta v Itálii „Dolce Vita“. Unikátní projekt jsme připravili se 17 partnery, kteří poskytli vlastní archivy, dokumenty, dopisy a obrazové materiály. Důležité události, které pohnuly světem, si můžete prohlédnout vůbec poprvé online na www.google.com/culturalinstitute.

Odměňte se uměním

Rozšiřujeme naši virtuální galerii o 29 dalších expozic ze 14 koutů světa. V rámci Google Art Projektu si budete moci prohlédnout další interiéry světoznámých výstavních síní nebo muzeí, a to včetně detailů jednotlivých uměleckých děl. Ta můžete prozkoumat díky technologii Street View. Novinkou je i možnost zcela přehledně porovnat dvě díla jednoho autora. Vyzkoušet můžete i další nové funkce a umělecká díla ukázat svým přátelům prostřednictvím Art Project Hangoutu.

Vydejte se do míst, kde se rodí internet

Pootevřeli jsme brány našich datových center. Spousta drátů, kabelů, čipů, přístrojů a potrubí. Tak to vypadá na místech, kam se dostane jen málokdo. Prohlédnout si je můžete prostřednictvím Street View na Mapách Google. Více informací naleznete na speciální webové stránce „Kde ožívá internet“, která je datovým centrům věnována.

 

Z českého Google

Google Granty

Zahájili jsme v pořadí již páté kolo Google Grants. Tématem stávajícího kola je podpora, rozvoj, zlepšení nebo rozšíření zájmu o české vzdělávání, na které se zaměříme v roce 2013. Až do 28. listopadu mohou neziskové organizace podat přihlášku a získat neomezenou reklamu ve vyhledávání pomocí služby Google AdWords. Více informací o Google Grants naleznete na google.cz/grants.

Tablet Nexus 7 v českých prodejnách

Nexus 7 si mohou uživatelé zakoupit také v České republice. Googlí tablet vznikl ve spolupráci se společností Asus a je vybaven čtyřjádrovým procesorem NVIDIA Tegra 3. Díky němu můžete bez problémů spustit i několik úloh současně. Stejně tak se daleko rychleji načítají webové stránky. Zařízení má displej s rozlišením 1280 × 800 bodů. Detailní rozlišení má na starost IPS panel. O barvy a jas se postará technologie ASUS TruVivid. Tablet má hmotnost 340 g a tloušťku pouhých 10,5 mm. Přesto baterie vydrží až 9,5 hodiny.

 

Skokani a žebříčky

V říjnu uživatelé na českém Googlu nejvíce zajímal dech beroucí počin parašutisty Felixe Baumgartnera, který zřejmě neví, co je to pud sebezáchovy. “Seskokan” nakonec překonal hned tři rekordy a v našem žebříčku mu patří hned dvě první místa. Na třetí příčku se vyšplhala událost, která se hluboce dotkla všech Američanů. V minulých dnech se právě nad jejich územím přehnal hurikán Sandy. Vzhledem k tomu, že náš přehled je tentokrát hlavně o novinkách z oblasti geolokace, přinášíme vám také žebříček výrazů, které lidé nejčastěji hledali na českých Mapách Google.

Skokani na českém Googlu - říjen 2012

 1. Red Bull stratos
 2. Felix Baumgartner
 3. hurikán Sandy
 4. Velká pardubická 2012
 5. TV Pětka

Nejhledanější na Mapách Google - říjen 2012

 1. Česká pošta
 2. Dolní oblast Vítkovice
 3. Google data center
 4. restaurace
 5. Wellness Hotel-m

Tip pro média

Nabídněte svému publiku něco navíc

I v mediální sféře se dá leccos podniknout také na platformě Google+ . Jako médium můžete věnovat pozornost svým kruhům. Ty vám umožní uspořádat své publikum dle konkrétních zájmů. Obsah pak můžete snáze filtrovat pro jednotlivé cílové skupiny, které se nachází ve vašich kruzích. Ve své podstatě tak můžete vytvořit zpravodajský kanál, jehož obsah bude závislý na preferencích konkrétního publika v určitém kruhu. Prostřednictvím služby Setkání, která nabízí videochat pro několik osob, může být vaše vysílání daleko interaktivnější. Deník Financial Times vytvořil pro čtenáře sdílený kruh určený k přidání dalších zpravodajských stránek ve službě Google+. Televizní stanice KOMU ve státě Missouri využívá setkání k získání názorů diváků a k živým rozhovorům. Pořad Special Report Breta Baiera stanice Fox News nedávno pomocí setkání umožnil rozhovory diváků s prezidentským kandidátem Mittem Romneym. Další zajímavé tipy najdete zde.

Štítky: , ,