Google

Novinky ze společnosti Google

 1. O společnosti Google
 2. Novinky ze společnosti Google
 3. Tiskové centrum Google ČR
 4. Zpravodajské oznámení

YouTube Zeitgeist 2011

Rebecca Black je královnou YouTube, v ČR vede světová hudební scéna a z komunitních videí reportáž návštěvy prezidenta v Chile

Praha, 20. prosince 2011 – V samotném závěru roku také YouTube vyhlašuje žebříčky nejsledovanějších videí, které v roce 2011 ohromily svět i českou komunitu. Absolutní vítězkou globálního žebříčku se stala mladičká Rebecca Black, která svým songem “Friday” doslova dobyla svět. Do první desítky globálních komunitních videí se dostali i vtipné videa s domácími mazlíčky a dětmi. Na českém YouTube lámaly letos rekordy počtu zhlédnutí hudební video klipy v čele s charizmatickou Jennifer Lopez a Pitbullem. U komunitních videí vzbudila největší ohlas reportáž 168 hodin – Pero z Chile.

Záznam z prezidentovy návštěvy v Chile, obletěl celý svět. Právě proto mu patří první příčka v žebříčku nejsledovanějších komunitních videí na českém YouTube. V letošním roce Čechy a Češky také zaujaly komerční reklamy T-Mobilu a Googlu, amatérští zpěváci a hokejová Kaťuša v podání Rudy z Ostravy. Desítku nejsledovanějších komunitních videí uzavírá ústřední píseň Václava Neckáře ke komiksovému filmu Alois Nebel.

Čeští uživatelé jsou také velkými hudebními “fajnšmekry”, což dokazuje žebříček nejsledovanějších hudebních videoklipů. Češi na YouTube s oblibou poslouchají světové hity od Jennifer Lopez, Pitbulla nebo Bruno Marse. Mezi světovými umělci se nenechali zahanbit ani čeští interpreti. Za zmínku stojí skupina Mandrage, která se s písní Františkovy lázně umístila na osmém místě a porazila Rihannu nebo Jessie J.

YouTube plní sny talentovaným zpěvákům a zpěvačkám. Po vzoru Justina Biebera se letos stala hvězdou globálního žebříčku nejsledovanějších videí na YouTube Rebecca Black se svou vlastní písní „Friday“. Stejně tak zabodovalo i hudební duo Karmin, které po svém ztvárnilo song Chrise Browna “Look At Me Now”. Obě tyto hvězdy získaly díky své prezentaci na YouTube nahrávací smlouvu. Mladá Maria Aragon si zase zazpívala na pódiu se svým hudebním vzorem, Lady Gagou. V žebříčku 10 nejsledovanějších komunitních videí se umístily i vtipná videa o dětech a domácích mazlíčcích.

YouTube se také stále více stává zpravodajským portálem. Podle globálního žebříčku nejhledanějších slov lidé intenzivně vyhledávají autentické záběry o událostech, které hýbou světem. Na přední příčky se dostaly v jednotlivých měsících výrazy jako tsunami nebo Marco Simoncelli.

YouTube žebříčky jsou sestavovány na základně několika interních Google nástrojů, aby co nejvěrohodněji zachytily trendy sledovaného časového období, které tak co nejvíce odpovídají zájmům a hudební vkusu YouTube komunity.

České žebříčky

Nejsledovanější komunitní* videa na českém YouTube za rok 2011

 1. 168 hodin – Pero z Chile
 2. Chrome – Speedbots
 3. František Ringo Čech o korupci a tunelech ve společnosti, 1997
 4. Ťapka
 5. T-Mobile: Volej zdarma
 6. chci osmnáct 18-(i wanna be a billionaire)
 7. Contrex – Ma Contrexpérience – 97s
 8. FACEBOOK SONG – Lady Gaga Aik Murczechy Myslivcová (Pojď na Fejs)
 9. Ruda z Ostravy – Hokejová Kaťuša !!!
 10. Půlnoční – Václav Neckář & Umakart

Nejsledovanější hudební videa na českém YouTube za rok 2011

 1. Jennifer Lopez – On The Floor ft. Pitbull
 2. Pitbull – Rain Over Me ft. Marc Anthony
 3. LMFAO – Party Rock Anthem ft. Lauren Bennett, GoonRock
 4. Dj Mad Skill feat. Rytmus – Technotronic Flow |MISS Universe|
 5. Bruno Mars – The Lazy Song [Official Video]
 6. Pitbull – Give Me Everything ft. Ne-Yo, Afrojack, Nayer
 7. Dj Antoine vs Timati feat. Kalenna – Welcome to St. Tropez (DJ Antoine vs Mad Mark Remix)
 8. Mandrage – Frantiskovy lazne
 9. Rihanna – California King Bed
 10. Jessie J – Price Tag ft. B.o.B.

Nejhledanější výrazy na českém YouTube za rok 2011

 1. chci 18
 2. black and yellow
 3. technotronic flow rytmus
 4. klaus
 5. gunčíková adamec
 6. man down rihanna
 7. tereza kerndlova prisaham
 8. hey boy
 9. pocta hokejistum
 10. beyonce party
 11. tina si sam

Globální žebříčky

Celosvětově nejsledovanější komunitní* videa na YouTube v roce 2011

 1. Rebecca Black – Friday (OFFICIAL VIDEO)
 2. Ultimate Dog Tease
 3. Jack Sparrow (feat. Michael Bolton)
 4. Talking Twin Babies – PART 2 – OFFICIAL VIDEO
 5. Nyan Cat [original]
 6. Look At Me Now – Chris Brown ft. Lil Wayne, Busta Rhymes (Cover by @KarminMusic)
 7. The Creep (feat. Nicki Minaj & John Waters)
 8. Maria Aragon – Born This Way (Cover) by Lady Gaga
 9. The Force: Volkswagen Commercial
 10. Cat mom hugs baby kitten

Celosvětově nejhledanější reklamní spoty na YouTube v roce 2011

(nezahrnují hudební videa a filmové upoutávky)

 1. VW – The Force
 2. T-Mobile – Royal Wedding
 3. Chrysler – Imported From Detroit
 4. DC Shoes – Ken Block’s Gymkhana Four: The Hollywood Megamercial
 5. smartwater – Jennifer Aniston goes viral
 6. Team Hot Wheels – The Yellow Driver’s World Record Jump
 7. Old Spice – Scent Vacation
 8. Apple – Introducing Siri on iPhone 4S
 9. Samsung – Unleash Your Fingers
 10. adidas – D Rose: adiZero Rose 2 The Bull

Nejhledanější výrazy na YouTube za rok 2011

 1. Leden – ted williams
 2. Únor – born this way
 3. Březen – tsunami
 4. Duben – judas
 5. Květen – bin laden
 6. Červen – last friday night
 7. Červenec – rehab
 8. Srpen – drake headlines
 9. Září – rock in rio
 10. Říjen – marco simoncelli
 11. Listopad – skyrim

*Komunitní videa – všechna videa nahraná YouTube komunitou nebo partnery mimo prémiový hudební kanál VEVO.

Poznámka: YouTube žebříčky jsou sestavované s využitím interních analytických Google nástrojů.

O společnosti Google Inc.

Inovativní vyhledávací technologie společnosti Google umožňují každodenní přístup k informacím milionům lidí po celém světě. Google založili v roce 1998 Larry Page a Sergey Brin, dva studenti univerzity ve Stanfordu, a dnes má přední postavení na všech hlavních globálních trzích. Model cílené reklamy, který Google nabízí svým zákazníkům, poskytuje firmám všech velikostí měřitelné výsledky a zároveň rozšiřuje možnosti internetu pro samotné uživatele. Centrála společnosti Google se nachází v americkém Silicon Valley, jednotlivé pobočky pak na různých místech Ameriky, Evropy a Asie. Více informací najdete vždy na www.google.com.

Google Česká republika

Česká pobočka Googlu byla založena v říjnu 2006, nyní dosáhla s partnerem Centrum Holdings 44% podílu na trhu vyhledávání (Toplist, 35. týden 2010). Google od otevření pobočky uvedl na český trh více než 70 lokalizovaných služeb pro české uživatele, a to včetně produktů jako Mapy Google, online kancelář Dokumenty Google, Kalendář Google, Překladač Google, video portál YouTube, prohlížeč Google Chrome nebo operační systém Android. Malé, střední i velké firmy v České republice mají možnost využít online reklamu v rámci vyhledávání a obsahové sítě (Google AdWords) nebo monetizovat svůj vlastní obsah v rámci služby Google AdSense).

Využít též mohou analytické nástroje pro plánování a měření kampaní: Google Analytics, Google Trends, Statistiky vyhledávání Google, Ad Planner, případně nástroj pro tvorbu grafických kampaní (Display Ad Builder).

Společnost Google Česká republika uzavřela desítky lokálních partnerství s klíčovými hráči na trhu v různých oblastech (média, korporátní sektor, enterprise, neziskový sektor atd.) V obchodní oblasti (prodej reklamy ve vyhledávání i v obsahové síti) Google úzce spolupracuje s celou řadou mediálních i internetových agentur v České republice, primárně však s držiteli certifikace Google Certified Company.

O YouTube

YouTube je nejoblíbenější video platformou na světě, jež umožňuje milionům lidí sdílet a sledovat původní videa. YouTube funguje jako fórum a distribuční platforma, na níž se mohou setkávat miliony lidí z celého světa a vyměňovat si zde své postřehy i zkušenosti. Zároveň slouží jako velice efektivní platforma pro inzerenty, a to nezávisle na tom, o jak velkou společnost se jedná. YouTube má ústředí v kalifornském San Brunu a je stoprocentně vlastněnou dceřinou firmou společnosti Google.

YouTube vstoupil na český trh v říjnu 2008. V roce 2010 se stal podle průzkumu TNS Infratest (červenec 2010) vedoucím videoportálem v České republice z hlediska velikosti, povědomí i obliby. Podle průzkumu to dokazuje i fakt, že tři čtvrtiny uživatelů internetu YouTube používají, třetina z nich dokonce na denní bázi. Povědomí o YouTube má 98% dotazovaných alespoň podle jména, 70 % respondentů však zná tento videoportál velmi dobře. Dvě třetiny uživatelů by YouTube hodnotilo jako velmi dobrý až excelentní. Zajímavý je i fakt, že YouTube u střední věkové kategorie (30-49 let) má srovnatelnou pozici s televizí. U mladší generace (do 30 let) má YouTube mnohem větší zásah. YouTube pokračuje expanzí do mobilního prostředí, kde 44 % dotazovaných potvrdilo, že již využívá či plánují využívat mobilní verzi této platformy. Ve srovnání s listopade 2008 vzrostl zásah portálu YouTube v Česku o 20 % (zdroj: Google) a nadále se zvyšuje.

Technická podpora pro české uživatele

Pro více informací o produktech Google mohou čeští uživatelé kontaktovat komunitu laiků, vývojářů a IT pracovníků na portálu GUG.cz. Jde o externí projekt, který kromě technické podpory ve spolupráci s inženýry z Googlu, nabízí i širokou škálu novinek, diskusních fór a odborných přednášek.

# # #

Google je ochranná známka společnosti Google Inc. Všechna další jména a názvy produktů či firem mohou být ochrannými známkami svých vlastníků.

Dotazy tisku:

Šimon Rákosník
Grayling
tel. 224 251 555, 775 558 279
simon.rakosnik@grayling.com

Štítky: ,